W tym roku szkolnym w naszej szkole założyliśmy akwarium. Pomysłodawcą był Pan Jacek Jędrzejczyk. Akwarium wraz z oświetleniem i filtrem otrzymaliśmy dzięki fundacji wspierania akwarystyki. Rybki, rośliny i wszelkie materiały akwarystyczne ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym akwarium mogło znaleźć się w naszej szkole. Uczniowie zaangażowali się w opiekę nad rybkami i z ciekawością śledzili ich rozwój.

Tak uczniowie opisują swoje zadania akwarystyczne i opiekę nad szkolnym akwarium:

„Naszym pierwszym zadaniem było wymyślenie nazwy. Długo nad nim myśleliśmy, aż w końcu nadaliśmy mu nazwę „Akfararium”. Kiedy już akwarium trafiło do sali, w pierwszej kolejności zaprojektowaliśmy jego wystrój wewnętrzny i wykorzystaliśmy nasze pomysły do udekorowania go. Następnie wsypaliśmy żwirek, nalaliśmy wody, włożyliśmy korzeń i rośliny a na samo koniec wpuściliśmy rybki. Mamy tam: skalary, ślimaki, glonojada, molinezje, barwniaki, neony i kirysy.

Co dwa tygodnie odbywały się spotkania, na których wymienialiśmy wodę (około 60 l), sprawdzaliśmy temperaturę i robiliśmy testy wody. Wyznaczyliśmy dyżury podczas, których karmiliśmy rybki, sprawdzaliśmy filtry i czyściliśmy akwarium. Codziennie obserwujemy ich rozwój. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się, jak założyć akwarium i jak odpowiedzialnie się nim zajmować. Zdobyliśmy też nową wiedzę na temat ryb i roślin. Wszystkim podoba się nasze akwarium, ale każdego urzekło cos innego. Jednym podoba się wystrój, inni zachwycali się kolorami rybek.

Praca przy akwarium bardzo nam się podoba i zamierzamy ją kontynuować do zakończenia szkoły.”

Gabrysia i Zosia