Budynek szkoły

Szkoła podstawowa nr 17 - "HETMANKA" położona jest w centrum Gdańska - Wrzeszcza. Wybudowana została w roku 1954. 16 kwietnia 2014 r. szkoła obchodziła swoje 60 urodziny.

budynek_1_l.jpg
budynek_2_l.jpg
budynek_3_l.jpg

Boisko

2 września 2015 r. odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska, z bieżnią okólną, bieżnią na 60 m oraz skocznią w dal. Przy boisku ustytuowana jest również siłownia przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII.

boisko_1.jpg

Plac zabaw

Szkolny plac zabaw wyposażony w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA"; jest przeznaczony dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

plac_zabaw_1.jpg
plac_zabaw_2.jpg
plac_zabaw_3.jpg

Oddziały przedszkolne

W budynku przylegającym do szkoły, w przystosowanych niewielkich pomieszczeniach zorganizowane zostały oddziały "zerówki".

zerowka_1.jpg
zerowka_2.jpg

Klasy I-III

Uczniowie klas I – III uczą się na drugim piętrze w przystosowanych do nauczania salach lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne umożliwiające jeszcze ciekawsze prowadzenie lekcji. Uczniowie przerwy spędzają w salach pod nadzorem wychowawcy lub innego nauczyciela.

klasy_1_3_1.jpg
klasy_1_3_2.jpg
klasy_1_3_3.jpg

Klasy IV-VIII

Sale lekcyjne dla uczniów klas IV-VIII są wyposażone w rzutniki i ekrany a także wszelkie niezbędne pomoce dydaktyczne umożliwiające prowadzenie lekcji. Przerwy uczniowie spędzają na korytarzu szkolnym a w okresie od wiosny do jesieni również na boisku szkolnym.

Sala komputerowa

Szkoła posiada 22 - stanowiskową pracownię informatyczną, w której prowadzone są zajęcia komputerowe dla klas I - VIII.

sala_komputerowa_1.jpg
sala_komputerowa_2.jpg
sala_komputerowa_3.jpg

Pracownia chemiczno-fizyczna

17 września 2018 roku odbyło się przekazanie do użytku pracowni chemiczno-fizycznej. Dzięki bardzo dobremu wyposażeniu sali uczniowie klas VII-VIII mogą brać czynny udział w doświadczeniach bez których nie obejdzie się żadna lekcja chemii czy fizyki.

pracownia-chemiczna-1.jpg
pracownia-chemiczna-2.jpg
pracownia-chemiczna-3.jpg

Pracownia językowa

pracownia-jezykowa-1.jpg
pracownia-jezykowa-2.jpg

Świetlica

Świetlica szkolna stwarza warunki do bezpiecznej zabawy, relaksu, wypoczynku i nauki. Zajęcia świetlicowe odbywają się w dwóch salach przeznaczonych dla określonych grup wiekowych. W "dużej" świetlicy przebywają uczniowie klas II-IV natomiast uczniowie klas I mają do swojej dyspozycji "małą" świetlicę.

swietlica-1.jpg
swietlica-2.jpg
swietlica-3.jpg
swietlica-4.jpg
swietlica-5.jpg
swietlica-6.jpg

Sala zabaw

Dla najmłodszych uczniów zorganizowana została specjalna sala do zabawy. Wyposażona jest w pomoce zakupione z programu MEN "Radosna szkoła".

sala-zabaw-1.jpg
sala-zabaw-2.jpg

Na zajęcia logopedyczne uczęszczają uczniowie z wadami wymowy z klas 0 – III.

Pedagog

Pedagog wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli w sprawach wychowawczych i opiekuńczych.

pedagog-1.jpg
pedagog-2.jpg
pedagog-3.jpg

Biblioteka z czytelnią

Biblioteka i czytelnia to dwa integralne pomieszczenia, wyposażone w atrakcyjne dla uczniów zbiory książkowe, multimedialne oraz czasopisma. W czytelni odbywają się również wybrane lekcje.

biblioteka_1.jpg
biblioteka_2.jpg
biblioteka_3.jpg

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna przewidziana jest dla uczniów klas 0 – III. Główną przyczyną uczęszczania uczniów na zajęcia gimnastyki korekcyjnej są wady postawy.

gimnastyka-korekcyjna-1.jpg
gimnastyka-korekcyjna-2.jpg
gimnastyka-korekcyjna-3.jpg

Sala gimnastyczna

Szkoła posiada salę gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne SKS.

Gabinet medyczny

Gabinet medyczny służy swoją pomocą w nagłych wypadkach. Pani, która pomaga nam w różnych sytuacjach jest wykwalifikowaną pielęgniarką z wieloletnim stażem.

Stołówka i kuchnia

Szkoła ma nowoczesną, dobrze wyposażoną kuchnię oraz estetyczną i ładną stołówkę, w której posiłek spożywa ponad 200 uczniów.

stolowka-i-kuchnia-1.jpg
stolowka-i-kuchnia-2.jpg

Budynek szkoły

Na I piętrze naszej szkoły zawieszone się gabloty, w których znajdują się liczne puchary zdobyte przez uczniów naszej szkoły a także "standy" z informacjami i stół z piłkarzykami. II pietro zdobią głównie prace plastyczne tworzone przez uczniów klas I-III.

korytarze-szkolne-1.jpg
korytarze-szkolne-2.jpg
korytarze-szkolne-3.jpg

Szatnia i hol

Od roku szkolnego 2007/2008 szkoła posiada szatnię typu „teatralnego”. W przylegającej do szatni części rekreacyjnej znajduje się sklepik.

szatnia-i-hol-1.jpg
szatnia-i-hol-2.jpg