Pod koniec naszych ferii wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie poznaliśmy teatrzyk Kamishibai. Posłuchaliśmy bajki o brzydkim kaczątku a potem rozmawialiśmy o akceptacji i o pozytywnych komunikatach. Następnie wybraliśmy się do innej Sali i mieliśmy przyjemność pograć w gry: planszowe i edukacyjne. Po powrocie do szkoły odbyło się spotkanie z Pielęgniarką, która nauczyła nas zasad pierwszej pomocy, pokazała jak bandażować i mierzyć ciśnienie. Wszyscy zaangażowali się w ćwiczenia praktyczne.

W piątek rano odwiedził nas Funkcjonariusz Policji, by porozmawiać z nami o bezpieczeństwie, nie tylko w czasie ferii. Po spotkaniu wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę „Zadziwiający kot Maurycy” i zjedliśmy popcorn. Na koniec uczniowie otrzymali małe upominki.