Wreszcie poczuliśmy wiosnę. Dzieci z klasy 2a spędziły piątkowe przedpołudnie na szkolnym boisku. Najpierw były zabawy ruchowe, z piłkami, skakankami, z elementami biegu, marszu, skoków. Potem przyszedł czas na wspólną pracę i zabawę. Dzieci zostały podzielone na grupy i ich zadaniem było wymyślenie, zaprojektowanie, wykonanie i przetestowanie gry chodnikowej. Praca w grupach sprzyjała nawiązywaniu relacji rówieśniczych, interakcji, nauce komunikowania się, osiągania kompromisu i współdziałania. Zadanie wyzwalało kreatywność i wyobraźnię. Było to więc zajęcie łączące przyjemne z pożytecznym. Dzieci świetnie się dogadywały, wykonały ciekawe gry i świetnie się bawiły. Dobrze być razem, wspólnie bawić się i pracować.