Projekty i inicjatywy edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2018/2019:

W ramach realizacji hasła programowego szkoły: "Odkrywam – tworzę – rozwijam się" w roku szkolnym 2018/2019 przewiduje się realizację następujących projektów i inicjatyw edukacyjnych:

• Szkolny projekt edukacyjny – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Śladami Janusza Korczaka"
  • Innowacja pedagogiczna – tj. nauka drugiego języka obcego – j. niemieckiego w kl. IV - VIII
  • Działalność Szkolnego Wolontariatu
  • Działalność Szkolnego Zespołu Mediacyjnego
  • Realizacja programu wychowawczego - "Wychowanie przez pomaganie",
  • Realizacja szkolnego programu edukacji wielokulturowej - "Okno na świat"
  • Realizacja Szkolnych Projektów Językowych np. "Multilingual Master"
  • Przygotowanie uczniów do Egzaminu z j. niemieckiego – DSD1;
  • Program zajęć informatycznych pozalekcyjnych - "Programiści” oraz „ParograMisie"
  • Projekt Edukacji Kulturalnej
  • Projekt – "Cała szkoła czyta" (w tym udział w Wojewódzkim konkursie "Maraton Czytelniczy")
  • Projekt edukacji regionalnej – "Gdańskie Lwiątka"
  • Program Wychowania Komunikacyjnego w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Zajęcia dla klas III z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej
  • Ciekawe inicjatywy edukacyjne - organizacja "Dni Matematyki", "Dnia Języków Obcych", "Dnia Wody", lekcji dwujęzycznych
  • Zajęcia organizowane w instytucjach wspomagających pracę szkoły (Centrum Hevelianum, EduPark, GCS, GUMed, PG itp.
  • Organizacja lekcji otwartych dla rodziców
  • Organizacja Dnia Otwartego Szkoły i Dnia dla Przedszkolaka

Dodatkowo realizowane są programy prozdrowotne:

• "6 – 10 – 14"
  • "Kanapka dla potrzebującego"
  • "Szklanka mleka"
  • "Owoce w szkole"