W świetlicy szkolnej jest realizowany projekt edukacyjny: "Mały twórca". Celem tego projektu jest odkrywanie przez dzieci własnych możliwości twórczych, rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wyobraźni a także obcowanie ze sztuką. Dzieci poznają różne techniki i materiały plastyczne. Rysują pastelami olejnymi i ołówkami węglowymi na specjalnie do tego przeznaczonym papierze. Malują farbami akrylowymi i temperowymi oraz gwaszami na płótnie. Powstają ciekawe i oryginalne prace uczniów klas I, II, III. Wykonywanie prac przez dzieci poprzedzone jest pogadanką i objaśnieniami na temat technik i materiałów plastycznych, pokazem albumów Wielkich Mistrzów malarstwa oraz prezentacją twórczości artystycznej jednej z nauczycielek - wychowawczyń w świetlicy.

Tematy i techniki prac:

1. Temat "Moja rodzina", technika - pastele olejne