“Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”

1. Marian Żelazek SVD

W listopadzie w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję misyjną pod nazwą „W zdrowym ciele”. Przez cały miesiąc zbieraliśmy środki higieny osobistej (pasty szczoteczki, mydła, żele), które miały wspomóc pacjentów i podopiecznych misyjnych szpitali. Zebrane rzeczy zostały przewiezione do Pieniężna do  Referatu Misyjnego Księży Werbistów, który podejmuje działania misyjne na całym świecie.  Wiemy już także, że zebrane przez nas rzeczy zostały spakowane w kontener i dotarły do TOGO. Dzięki pomysłowi, jednej z naszych uczennic, Magdaleny Garus oraz otwartości p. Barbary Garus nasza akcja poszerzyła zasięg na III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Współpracę podjęła również p. Paulina Graś wraz ze Szkołą Podstawową nr 9 w Rumi.  Dzięki wspólnej pracy efekty były zdumiewające. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.