Celem tegorocznego projektu edukacyjnego jest upamiętnienie myśli pedagogicznej i wciąż aktualnych idei wychowania wybitnego pedagoga, publicysty, pisarza, lekarza, działacza społecznego – Janusza Korczaka oraz uświadomienie dzieciom, że mają one swoje prawa i dorośli są zobowiązani ich przestrzegać.

Pragniemy, aby poprzez realizację różnorodnych działań i przedsięwzięć na przestrzeni całego roku szkolnego uczniowie poznali sylwetkę wielkiego obrońcy i przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka, by zaznajomili się ze swoimi prawami, wiedzieli gdzie i w jaki sposób szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Chcemy uświadomić dzieciom, że znajomość praw jest bardzo ważna, nauczyć młodzież tego, by kierowała się w chwili obecnej i w przyszłości zasadami uczciwości, tolerancji, miłości  i sprawiedliwości.

Celem projektu jest też przekazanie rodzicom wiedzy na temat praw najmłodszych, wskazówek na temat wychowania, porad dotyczących postępowania w sytuacjach trudnych, problematycznych i radzenia sobie w codziennych sytuacjach tak, by dziecko czuło się ważne, kochane, doceniane, bo jak mówił Janusz Korczak „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Projekt realizowany będzie od września do maja, a inauguracja odbyła się 21 listopada, tuż po dwóch ważnych wydarzeniach Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka (20.11) oraz Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (19.11). Podsumowanie projektu zbiegnie się z obchodami Dnia Dziecka.