W miesiącach październik / listopad 2022 fundacja Dbam o Mój Z@sieg realizować będzie kampanię skierowaną do gdańskich rodziców/opiekunów.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat świadomego wchodzenia przez rodziców w świat cyfrowy swoich dzieci oraz kształtowanie właściwych wzorów korzystania z zasobów sieci. Przewidziane w projekcie działania nawiązują do aktualnej sytuacji społecznej, w szczególności związanej z gwałtownym rozwojem nowych technologii, większą dostępnością nowych urządzeń cyfrowych, braku właściwych regulacji w zakresie korzystania z nowych technologii przez dzieci oraz coraz niższy wiek tzw. „inicjacji technologicznej”.

Działania zawarte w projekcie są odpowiedzią na problem uzależnienia dzieci od korzystania z Internetu, mediów społecznościowych, gier wideo oraz braków w kompetencjach rodzicielskich w zakresie budowania kreatywnej alternatywy do świata cyfrowego.

Kampania będzie prowadzona w formie webinarów – szkoleń online; Linki do ww. szkoleń zamieszczone są w ulotce:

1. 10.2022 – „Temperament małego dziecka, a nowe tecnologie”
  2. 10.2022 – „Czy smartfon to dobra grzechotka i co na to neuronauka?”
  3. 10.2022 – „Rodzicielska Supermoc. Wartość dobrych relacji rodzinnych w świecie nowych technologii”
  4. 11.2022 – „Czym jest higiena cyfrowa iw  jaki sposób właściwie o nią zadbać?”