Uczniowie klasy 2a wykonywali doświadczenia z wodą. Pierwsza część dotyczyła rozpuszczania się w wodzie popularnych produktów spożywczych. Dzieci najpierw oceniały, na podstawie własnych doświadczeń i obejrzenia produktów, co opadnie na dno, co się rozpuści, a co będzie pływało po powierzchni. Okazało się, że wiele ocen było bardzo trafnych. Niektórzy uczniowie świetnie argumentowali przekonując resztę grupy do swojego zdania. Potem doświadczali, czy ich przewidywania były słuszne. Największą niespodziankę sprawiły mąka, skrobia ziemniaczana, majeranek i olej. W kolejnej części zajęć dzieci sprawdzały, co utonie, co będzie pływało, a co utonie po pewnym czasie. Najpierw przewidywały, potem doświadczały. I znów były niespodzianki, np. folia aluminiowa czy kredka. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, były nauką przez zabawę. Przy okazji uczniowie uczyli się wyrażania swojego zdania, szanowania opinii innych i dochodzenia do kompromisu.