PROJEKTY I INICJATYWY EDUKACYJNE REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
W ramach realizacji hasła programowego szkoły: "Odkrywam – tworzę – rozwijam się" przewiduje się realizację następujących projektów i inicjatyw edukacyjnych:
- Szkolny projekt edukacyjny – „Czas kultury”"
- Innowacja pedagogiczna – tj. nauka drugiego języka obcego – j. niemieckiego w kl. IV - VIII
- Przygotowanie uczniów do Egzaminu z j. niemieckiego – DSD1;
- Działalność Szkolnego Wolontariatu
- Działalność Szkolnego Zespołu Mediacyjnego
- Realizacja programu wychowawczego - "Wychowanie przez pomaganie",
- Realizacja szkolnego programu edukacji wielokulturowej - "Okno na świat"
- Realizacja Szkolnych Projektów Językowych np. "Multilingual Master"
- Program zajęć informatycznych pozalekcyjnych - "Programiści” oraz „ParograMisie"
- Projekt – "Cała szkoła czyta"; udział w Wojewódzkim konkursie "Maraton Czytelniczy"
- Projekt edukacji regionalnej – "Gdańskie Lwiątka"
- Program Wychowania Komunikacyjnego w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
- Zajęcia z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej
- Ciekawe inicjatywy edukacyjne - organizacja "Dni Matematyki", "Dnia Języków Obcych" itp.
- Organizacja lekcji otwartych
- Organizacja Dnia Otwartego Szkoły i Dnia dla Przedszkolaka
- Program edukacyjny dla klas I - III "FONOLANDIA"
- FitKlasa – zajęcia ruchowe dla klas 0 - III
- Projekt edukacyjny "Szkoła odpowiedzialna cyfrowo"
- Szkolne projekty ekologiczne
Dodatkowo realizowane są programy prozdrowotne:
- 6 – 10 – 14
- Kanapka dla potrzebującego
- Szklanka mleka
- Owoce w szkole
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE |
||
Nazwa |
Termin |
Prowadzący |
Przygotowanie do egzaminu DSD1 z j.niemieckiego |
czwartek.7.30-9.00 kl.8 |
T.Tkaczyk |
SKS |
Wtorek 16:10 - Piłka nożna kl. 4-6 Środa 15:20 - Unihokej kl. 5-7 Czwartek 14:25 - Unihokej kl. 3-4
|
M. Persjanow |
SKS |
Poniedziałek 15:30 - Zajęcia ogólnorozwojowe kl. 4-5 Czwartek 16:00 - Siatkówka 16:00 kl. 7-8
|
K. Różycka |
Robotyka i programowanie – zajęcia odpłatne |
poniedziałek 14.30-16.00 gr.1 s.6 |
Firma „Pan Robot" |
Dodatkowy język angielski – zajęcia odpłatne |
środa i piątek 12.45-13.30 "0" środa i piątek 13.40-14.25 kl.2 środa i piatek 14.30-15.15 kl.4 wtorek i czwartek 14.30-15.15 kl.3 wtorek 15.25-16.10 kl.1 czwartek 13.40-14.25 kl.1
|
Firma „ABC SCHOOL" |
Zajęcia karate – zajęcia odpłatne |
wtorek i czwartek gr.1 15.10-15.55 gr.2 16.10-16.55 |
KARATE-DO |
Zajęcia judo – zajęcia odpłatne |
środa i piątek 14.25-15.10 |
KORSARZ JUDO |
Taniec – zajęcia odpłatne |
wtorek 14.25-15.10 |
CT „GABI” |
Zajęcia gimnastyczne – zajęcia odpłatne |
środa 16.30-17.30 |
ATHLE KIDS |