W dniu 19 grudnia 2022 r. odbyła się I runda Dwóch Ogni dziewcząt. Uczennice z klasy 5A, 4A i 4B wykazały ogromną wolę walki i determinację. Po wielkich emocjach zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

W dniu 11 stycznia 2023 r. został rozegrany finał Mistrzostw Gdańska w Dwóch Ogniach Usportowionych dziewcząt. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy dziewczęta zajęły III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Inez (klasa5A); Hanna, Joanna, Zuzanna, Karolina, Martyna, Alicja (klasa4A); Natalia, Antonina, Agata (klasa4B).

Na stronie GZSiSS tak napisali o Naszej szkole cyt.: "W finale pocieszenia, ku radości kibiców i trenerki, drużyna SP 17 pokonała gospodynie wygrywając 16-14 i zdobywając tym samym brązowe medale turnieju. Trzeba przyznać, że drużyna z Wrzeszcza niespodziewanie stała się czarnym koniem turnieju stawiając wysoko poprzeczkę swoim przeciwniczkom. Brawo!"

Nauczyciele wychowania fizycznego