Uczniowie klasy 1a na zajęciach świetlicowych poznawali zabytki Gdańska. Spacer po naszym pięknym mieście był więc okazją do ich zobaczenia i przypomnienia nazw. Dzieci poznały tez legendę o lwach ratuszowych i przekonały się, że rzeczywiście patrzą one w stronę Złotej Bramy. Po spacerze przyszedł czas na odwiedziny w jednej z gdańskich kamienic, Domu Uphagena. Tutaj uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji, podczas której zobaczyli dom mieszczański, jego poszczególne pomieszczenia: salon, jadalnię, pokój muzyczny, bibliotekę. Najwięcej emocji wzbudziła patelnia, która okazała się dawnym nocnikiem oraz kucharka, która podobno mrugnęła do niektórych dzieci. Wycieczka była niezwykle interesująca.