Uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Hevelianum. To niezwykłe miejsce i dzieci za każdym razem odkrywają tam coś innego. Podczas zwiedzania wystawy stałej tym razem największą atrakcją okazała się symulacja huraganu. Ciekawy był piasek magnetyczny, teatr cieni, budka telefoniczna. Dzieci czytały tabliczki informacyjne i zdobyły ciekawe wiadomości. Potem uczestniczyły w lekcji "Co w trawie piszczy?". Dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają owady, rozpoznawały je na podstawie dźwięku. Potem dowiedziały się, jak wygląda życie w mrowisku. Miały tez szansę obserwować mrówki, zastanawiały się, jaka pełnią rolę. Był jeszcze spacer i podziwianie pięknych widoków. Wycieczka była bardzo udana.