Szanowni Państwo -

Szkoła Podstawowa nr 17 każdego roku bierze udział w prozdrowotnym „Programie dla szkół”. Beneficjentami są dzieci, które regularnie uczęszczają do klas I – V.

W przypadku zawieszenia stacjonarnych zajęć edukacyjnych na terenie szkoły, decyzją MEiN oraz ARiMR beneficjentami będą również uczniowie z klas VI – VIII.

W związku z powyższym rodzice/opiekunowie prawni uczniów uczących się w systemie zdalnym zainteresowanych uczestniczeniem dzieci w powyższym programie zobowiązani są do złożenia do dnia 26.02.2021 r. oświadczeń (zał. 1) oraz zgód (zał. 2) na wydawanie produktów.

Na tej podstawie wydawana będzie porcja komponentu mlecznego i/lub porcja komponentu owocowo-warzywnego  rodzicom/opiekunom prawnym dzieci przebywających na nauce zdalnej:

• PORCJA OWOCOWO-WARZYWNA - składa się z jednego produktu owocowego albo warzywnego (tj. jednego owocu albo jednego warzywa albo jednego soku owocowego/przecieru owocowego/zagęszczonego przecieru owocowego) określonego w rozporządzeniu MRiRW, które jednorazowo w dniu szkolnym otrzymuje dziecko biorące udział w „Programie dla szkół”,
  • PORCJA MLECZNA - składa się z jednego produktu mlecznego (tj. mleka albo przetworu mlecznego określonego w rozporządzeniu MRiRW), które jednorazowo w dniu szkolnym otrzymuje dziecko biorące udział w „Programie dla szkół”.

Każdorazowo rodzic lub opiekun prawny zobowiązany będzie do odbioru pojedynczych porcji w dniu dostawy od g. 10.00 – 15.00