1. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej od dnia 25.03.2020 r. do odwołania, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19, obowiązuje zmieniony pan lekcji uwzględniający zdalne nauczanie oraz potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów.

1. W tym okresie wychowawcy i nauczyciele kontaktują się z uczniami oraz prowadzą zajęcia online za pomocą komunikatorów, aplikacji Mcrosoft Teams, poprzez GPE, drogą mailową itp.

1. W szczególnych przypadkach nauczyciele kontaktują się telefonicznie.

1. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 20.03.2020 r. nauczyciele realizują podstawę programową w formie zajęć i konsultacji online, utrwalają dotychczas nabytą wiedzę oraz przekazują (dla chętnych) zadania dodatkowe rozwijające umiejętności i talenty.

1. Po wykonaniu zadań uczeń jest zobowiązany przesłać prace i rozwiązane zadania do nauczyciela lub przedstawić je podczas lekcji online. W odpowiedzi – nauczyciel przekaże uczniowi informację zwrotną - co uczeń potrafi, nad czym powinien popracować.

1. Termin wykonania zadań ustala wychowawca lub nauczyciel przedmiotu.

1. Wychowawcy i nauczyciele przedmiotów określą terminy konsultacji z rodzicami i uczniami.