W niedzielę, 3 kwietnia 2022 r., w Ratuszu Staromiejskim odbyła się gala wręczenia „Bursztynowych Dźwigów", nagród ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska  i Fundację Hospicyjną.

Jak podkreślali organizatorzy, była to szczególna uroczystość, która stała się okazją do podziękowania honorowym wolontariuszom i filantropom wspierającym Hospicjum ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

Na gali, obecna była m.in. Monika Chabior, zastępca prezydent Gdańska i Andrzej Kowalczys z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Statuetkami zostały uhonorowane osoby, szkoły, firmy i instytucje - w pięciu kategoriach.

W kategorii Honorowy Wolontariat Szkolny i Uczelniany nagrodzeni zostali:

• Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdańsku.

Wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 39, Gdańska Szkoła Szermierki oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku.

Drogim Uczniom – Wolontariuszom

oraz opiekunowi Szkolnego Wolontariatu Pani Magdalenie Prarat – Szymańskiej

składam gorące podziękowania za serce i dobro, za poświęcany czas i za to, że zawsze można na Was liczyć!

Barbara Sławińska