22 września 2022 roku dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki oraz obejrzenie księgozbioru. Podczas zajęć pan bibliotekarz opowiedział o swojej pracy, pokazał różne książki. Zwrócił uwagę na zasady korzystania z książek. Największym zaskoczeniem dla dzieci była ogromna ilość książek na półkach.

W trakcie pobytu w bibliotece pan bibliotekarz przeczytał dzieciom baśń. Uczniom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.